Erdoğan’dan İsrail’le ticaret eleştirilerine sert yanıt

Bayramı ailesiyle birlikte Muğla Marmaris Okluk Koyu’nda bulunan yazlık sarayda geçiren Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan video konferansla AKP il teşkilatlarının bayramlaşma törenlerine katıldı. 

Erdoğan’ın gündemindeİsrail’le ticaret eleştirileri vardı. 

Ticaret Bakanlığı, dün İsrail’e iharacat kısıtlaması getirdiğini açıkladı. Bakanlığın İsrail’e yönelik kısıtlama kararı inşaat demirinden yassı çeliğe, mermerden seramiğe kadar 54 ürün grubunu kapsıyor.

İsrail’e yönelik kısıtlama kararının Gazze’ye yönelil operasyonların başlamasından 186 gün sonra alınması eleştirilere neden oldu. 

“KENDİ DEVLETİNE İFTİRA ATANLARI ALLAH’A HAVALE EDİYORUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan İsrail’le ticaret eleştirilerine sert bir dille yanıt verdi. Gazze’ye en çok yardım gönderen ülkenin Türkiye olduğunu ifade eden Erdoğan şunları söyledi: 

“Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Filistin davasına ve Gazze halkına sahip çıkmaya devam edeceğiz

Ülkemizin 21 yıldır sergilediği dik duruşu yok sayanları Allah’a havale ediyoruz. Yalan üzerinden kendi devletine iftira atanları, akla, vicdana davet ediyorum.

“İSRAİL’E YÖNELİK İLAVE TEDBİR ALDIK”

Gazze’ye havadan yardım ulaştırma çabalarımızın engellenmesi dolayısıyla İsrail’e yönelik ilave tedbirler aldık.

Gazze’ye kesintisiz, engelsiz ve yeterli miktarda insanı yardım ulaştırılıncaya kadar devam edeceğiz.” 

“MİLLETİN SANDIKTA VERDİĞİ MESAJI ANALİZ EDİYORUZ”

Konuşmasında 31 Mart seçimlerine de değinen Erdoğan şunları kaydetti:

“Bir kez daha 31 Mart seçim sonuçlarının ülkemize ve şehirlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Sandıkta tecelli eden irade ile göreve gelenleri tebrik ediyorum.

Milletin sandıkta verdiği mesajları analiz ediyoruz. Geçen hafta gerçekleştirdiğimiz MYK toplantısında bunun ilk adımını attık. İstişarelerimize devam edeceğiz.

Seçim başarılarımızın arka planında milletimizle hep güçlü gönül köprüleri kurmamız var. Kendimizi yenileme, güncellemede her zaman farkımızı ortaya koyduk.

Biz olanda hayır olduğuna tüm kalbimizle inanan bir kadroyuz. AK Parti ve Cumhur İttifakı bu süreçten güçlenerek çıkacaktır. 

Sizlerden aramıza nifak sokmaya çalışan fitne odaklarına karşı uyanık olmanızı bekliyorum.” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x