Bir Çinli Otomotiv Devi Daha Türkiye’ye Geliyor

Çin’in önde gelen otomotiv üreticilerinden biri olan Shineray Group’a bağlı İtalyan SWM Motor, Türkiye’de üretim yapmak için başvuru sürecini tamamladı. ATMO Group CEO’su Anton Chernov, “Üretim tesisi, Türkiye pazarının ihtiyaçlarını karşılayacak ve aynı zamanda Balkan ülkeleri ile AB bölgesindeki diğer pazarlara ihracata odaklanacak” açıklamasında bulundu.

Şirketin Türkiye temsilcisi ATMO Group tarafından yapılan açıklamaya göre, SWM Motor, 2023 yılı sonunda giriş yaptığı Türkiye pazarını, küresel büyüme stratejisinin merkezlerinden biri olarak konumlandırdı.

Bu kapsamda Türkiye’de üretim yapmak için resmi başvurularını gerçekleştiren SWM Motor, ATMO Group ile birlikte agresif büyüme stratejisini yeni bir seviyeye taşımayı hedefliyor.

SWM Motor, kısa bir süre önce Türkiye pazarına G01, G01F, G03F ve elektrikli hafif ticari araç modeli X30L EV ile giriş yaptı. Haziran ayı itibarıyla G05 isimli yeni D-SUV modelini de tanıtan SWM Motor, Türkiye’deki ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x